Корчагин форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Корчагин форум


 
HomeHome  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Фудбал

Go down 
+12
MrsLupLup
Night Crawler
Karate Kid
Paparapacipipas
Markou
S|m0n4e
Proof
Slash
High_Voltage
Moscow_BoY
smiley :)
DJ_Stole
16 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedВто Апр 03 2007, 23:43

ЕТЕ ИМ ГО НА МИЛАН ВО ГАЗОТ !!!!
МАНЧЕСТЕР КЕ ЗЕМАТ ЛИГАА !!
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas


Број на мислења : 242
Age : 33
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedСре Апр 04 2007, 01:07

Полека, мор', полека. Не се праит шопска со катана.
Де бре одиграа Милан нерешено и готово...
У Минхен ќе ги тепаме поинтересно е така.
Иначе и ја сум за Манчестер ама Рома не ја поминуваат они.
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedСре Апр 04 2007, 10:12

ааа дека нема да ги тепаат волчиците незнам, ке ги тепаат и малку ке им биде, а дека миланезите ке напраат нешто повеке во минхен, чисто сумњам
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas


Број на мислења : 242
Age : 33
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedСре Апр 04 2007, 13:24

Абе ти кажав ги оставивме за во Минхен да ги тепаме, поинтересно е така(или ако сакаат уште поинтересно 3:3).
А Ман. вечер се безнадежни у Рим. На Олд Трафорд можда и ке извадат нерешена.
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedСре Апр 04 2007, 13:25

у рим имаат нерешена а на олд трафорд победа! слушај ме!
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedСре Апр 04 2007, 23:49

леле лешперииии !! ова ромава е најлешперски тим! ок свака им част за вториот гол ама тоа првиот беше нешто незнам .... ама ајде да ги видам сега волчиците на ОЛД ТРАФОРД !!!
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas


Број на мислења : 242
Age : 33
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedЧет Апр 05 2007, 08:50

Абе цела игра ја имаа Рома, а тој Мансини е најѕвер. Aли кој мерак ми го напраи Шрек што даде гол по две години во лига на шампиони, и тоа убав гол,фино изработена акција.
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedЧет Апр 05 2007, 09:10

ти си ненормален бе навиваш за манчестер а им се дивиш на рома .... абе бегај ајде, а дека голот на шрек беше топ беше .... иначе нема по лешперски гол од тој првиот на рома, незнам сеа кој го дае не се секавам, пеер типот не падна за малце, немаше замисла да ја убаци у гол како што не ни намераваше да ја мавне уопште топката!!!
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
shadow
верно членче
верно членче
shadow


Број на мислења : 357
Age : 32
Registration date : 2007-02-08

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedЧет Апр 05 2007, 20:53

Iskreno uste pred da pocne natprevarot znaev deka Mancester ke dozivee poraz! I ne zgresiv. Navivam za dvata tima, no vo razlicni prvenstva, ali ne se posomnevav vo kvalitetite na Roma! Pa i realno si pobedi ja. Uste od start ja vodea igrata, a i imaa bezbroj sansi. Forza ROMA!!!
Вратете се на почетокот Go down
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas


Број на мислења : 242
Age : 33
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedПет Апр 06 2007, 00:27

Оги читаш ли бе? Дури и женскиве знаеле дека Рома ке тепа.
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedПет Апр 06 2007, 10:08

абе сеа ти отави ги женските, тие само трачеви шират во светот на фудбалот, сеа јас ти кажувам, со 11 играчи (ок сеа без сколс) ке ги згазиме дома!! има прашината од копачките да ја дишат и да си останат дома после тоа, а ние одиме во НАЈДОБРИТЕ 4 !!!!
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedПет Апр 06 2007, 13:50

Грчката влада ја забрани активноста на околу 300 навивачки клубови во државата, како одговор на неодамнешниот судир помеѓу фудбалските фанови на Олимпиакос и Панатенаикос, во кои погина еден а сериозно беа повредени неколку навивачи.

Прв чекор на владата после немирите беше 2-неделното суспендирање на сите професионалните спортски натпревари во цела Грција, со цел да ги натера клубовите сериозно да размислат за последиците од насилството.

Официјално, новите закони ќе бидат прогласени по завршувањето на Велигденски празници а до тогаш активноста на сите клубови ќе биде целосно забранета. Оваа одлука, портпаролот на владата Теодорос Русопулос ја правда со фактот што навивачките клубови се повеќе почнаа да наликуваат на гнезда за насилство, внатре и надвор од земјата.

По тепачката помеѓу фановите на Олимпиакос и Панатенаикос пред натпреварот во женска одбојка, полицијата изврши рација во десетина седишта на клубовите, запленувајќи разни видови на оружје: синџири, ножеви, палици и молотови коктели.

Се до сега, тимовите како што е Олимпиакос, можеа да дистрибуираат влезници за натпревари преку клубовите на своите фанови, но таа привилегија ќе им биде укината, бидејќи во план е во иднина билетите да се продаваат со лична идентификација.
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedПет Апр 06 2007, 13:57

pfff FUCK GREACE !!! глејте бе добар фудбал не ова педериве што играат ! премиер лига на А1 Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
shadow
верно членче
верно членче
shadow


Број на мислења : 357
Age : 32
Registration date : 2007-02-08

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedПет Апр 06 2007, 15:01

Dobro i zenskite gledaat fudbal, ako vie ne ste znaele! Cist primer sum jas, sto sum lojalen fan na Roma. Vi kazav deka navivam i za mancester, ali ako biram megu roma i man. sekako bi ja izbrala roma.
Вратете се на почетокот Go down
shadow
верно членче
верно членче
shadow


Број на мислења : 357
Age : 32
Registration date : 2007-02-08

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedПет Апр 06 2007, 15:09

A mancester nema sansi da tepa doma. Ke bide nereseno ili Roma ke tepa!
Вратете се на почетокот Go down
cinderella
искусно членче
искусно членче
cinderella


Број на мислења : 230
Age : 32
Registration date : 2007-02-08

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedПет Апр 06 2007, 15:23

Ja mislam deka nema sansi Roma pak da tepa. Sorry Shadow, i ja gi sakam rimjanite, ali... I plus ke mi bide zal za Ronaldo ako Manchester pak izgubi Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
shadow
верно членче
верно членче
shadow


Број на мислења : 357
Age : 32
Registration date : 2007-02-08

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedПет Апр 06 2007, 15:26

Epa toa ti e. Koga nekoj potcenuvas, na krajot ke ti se vrati. Taka napravija i avglicanite, ali zatoa na krajot izgubija. Zalam, ali pak ke bidat porazeni! Cool
Вратете се на почетокот Go down
cinderella
искусно членче
искусно членче
cinderella


Број на мислења : 230
Age : 32
Registration date : 2007-02-08

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedПет Апр 06 2007, 15:27

Dobro, ke gleame! Sea dzabe e da se raspravame... Ali sepak mene mi e seedno, koj i da pobedi jas ke bidam srekna!
Вратете се на почетокот Go down
shadow
верно членче
верно членче
shadow


Број на мислења : 357
Age : 32
Registration date : 2007-02-08

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedПет Апр 06 2007, 15:29

Epa sea. Navivaj za Roma, posto najverovatno ke pobedi.
Вратете се на почетокот Go down
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas


Број на мислења : 242
Age : 33
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedПет Апр 06 2007, 19:27

cinderella напиша:
Ja mislam deka nema sansi Roma pak da tepa. Sorry Shadow, i ja gi sakam rimjanite, ali... I plus ke mi bide zal za Ronaldo ako Manchester pak izgubi Very Happy

Па и на Рома ќе им биде жал за Роналдо па ќе пуштат нерешена
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedПет Апр 06 2007, 19:46

море нели свакате дека играта на ман утд беше со 10 играчи? и пак се додржаа и едвај успеаа рома да победат? глејте сеа у вторник да видите дека рома немаат шанси да тепаат а манчестер како што се инат од тим ке идат даље !! само несмеат да дозволат да примат гол што и не ми се верува дека ке го направат !!
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
shadow
верно членче
верно членче
shadow


Број на мислења : 357
Age : 32
Registration date : 2007-02-08

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedСаб Апр 07 2007, 13:25

Kolku samo ke primat. I toa ne samo 1, tuku poise
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedСаб Апр 07 2007, 13:57

Колку само не е тачно!! види не мислам да се расправам со тебе, гледај фудбал ба ке видиш!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mad
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
shadow
верно членче
верно членче
shadow


Број на мислења : 357
Age : 32
Registration date : 2007-02-08

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedСаб Апр 07 2007, 21:41

I da znaes deka ke gleam, pa posle toa ke zborime. Vazi?
Вратете се на почетокот Go down
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole


Број на мислења : 637
Age : 33
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_minipostedНед Апр 08 2007, 00:03

интересни итакмици а и резултати искоција од колата во сите лиги Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://www.goal.com
Sponsored content





Фудбал - Page 10 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Фудбал - Page 10 Icon_miniposted

Вратете се на почетокот Go down
 
Фудбал
Вратете се на почетокот 
Страна 10 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: