Корчагин форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Корчагин форум


 
HomeHome  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 PLACEBO во Скопје!

Go down 
+3
Slash
Paparapacipipas
MrsLupLup
7 posters
АвторПорака
MrsLupLup
ново членче
ново членче



Број на мислења : 28
Age : 32
Registration date : 2007-02-05

PLACEBO во Скопје! Empty
ПишувањеПредмет: PLACEBO во Скопје!   PLACEBO во Скопје! Icon_minipostedЧет Мар 22 2007, 19:02

cheers Абе луѓе, тоа ке биде нешо, PLACEBO у Скопје! Фала богу, асален концерт и светско име тука. Поштовање до Србите, ама не ги заслужуваат концертите шо им ги праи Авалон. Али тука ќе биде журка!

I'm coming up on Infra-Red,
there's no running that can hide you
cause I can see in the dark.
I'm coming up on Infra-Red,
forget your running,
I will find you, I will find you
Вратете се на почетокот Go down
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas


Број на мислења : 242
Age : 32
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

PLACEBO во Скопје! Empty
ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   PLACEBO во Скопје! Icon_minipostedПет Мар 23 2007, 20:50

Па конечно и кај нас нешо да се види. И светскиве музички бендови да видат шо е публика.
Вратете се на почетокот Go down
Slash
Форум Манијак
Slash


Број на мислења : 1130
Age : 33
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

PLACEBO во Скопје! Empty
ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   PLACEBO во Скопје! Icon_minipostedПет Мар 23 2007, 21:00

Ја не ги сакам така да нема да идам.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.korcagin.macedonianforum.net
vamp-girl
верно членче
верно членче
vamp-girl


Број на мислења : 477
Age : 32
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

PLACEBO во Скопје! Empty
ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   PLACEBO во Скопје! Icon_minipostedСаб Мар 24 2007, 00:49

jas KE ODAM i kaj ja stavi mojata omilena pesna:D
Вратете се на почетокот Go down
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

PLACEBO во Скопје! Empty
ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   PLACEBO во Скопје! Icon_minipostedСаб Мар 24 2007, 02:21

Ја не ги слушам...
Него еве што најдов на страната на Металика

June 28 Lisbon, POR Super Bock Super Rock Festival Info
July 1 Werchter, BEL Rock Werchter Festival Info
July 3 Athens, GRE Rockwave Festival Info
July 5 Vienna, AUT Rotundenplatz Info
July 8 London, ENG Wembley Stadium Info
July 10 Oslo, NOR Valle Hovin Stadion Info
July 12 Stockholm, SWE Stadion Info
July 13 Aarhhus, DEN Vestereng Info
July 15 Helsinki, FIN Olympic Stadium Info
July 18 Moscow, RUS Luzhniki Stadium Info

За понатаму ништо не пишува... Можеби ќе имаат во Грција.. Sad
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
MrsLupLup
ново членче
ново членче



Број на мислења : 28
Age : 32
Registration date : 2007-02-05

PLACEBO во Скопје! Empty
ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   PLACEBO во Скопје! Icon_minipostedНед Мар 25 2007, 22:05

Металика кај Металика, овдека Placebo. Право на избор е кој иде, али тврдам дека ќе биде спектакл за себе!
Вратете се на почетокот Go down
MrsLupLup
ново членче
ново членче



Број на мислења : 28
Age : 32
Registration date : 2007-02-05

PLACEBO во Скопје! Empty
ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   PLACEBO во Скопје! Icon_minipostedСаб Јун 23 2007, 23:42

Placebo си беше очекувано-исполнето. Фантастична техника-што уствари го напраи еден од најдобрите live концерти у Скопје.А за тоа што беше кратко - колку пари,толку музика.Па луѓето секој ден имаа концерти у друга држава.Ќе беше too much да свират поише од саат и пол. Во секој случај правите фанови на Placebo се изнажуркаа и уживаа. П.С. У публика имаше ептен многу геј луѓе.
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 32
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

PLACEBO во Скопје! Empty
ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   PLACEBO во Скопје! Icon_minipostedСре Јун 27 2007, 21:05

абе седи они со си свиреа саат ипол си свиреа ама со не напраија бис беше срање! тоа е тоа што им го уништи концертот и им го уништи кејфот на фановите
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)


Број на мислења : 2172
Age : 33
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

PLACEBO во Скопје! Empty
ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   PLACEBO во Скопје! Icon_minipostedЧет Aвг 16 2007, 17:56

ОК. Вака. Јас сум можда најголемиот фан на Пласибо (без фалење). Бев на концертот и беше најбољи!!! Значи за сите што не знаат какоф беше порано односот на Брајан (фронтменот) кон публиката јас ќе кажам дека сега беше коректен. Стефан (бас) по обичај е дигнат. Но. Сеа викате зашто не дошле на бис. Ај да ве просфетлам. Затоа што на песната Special K од публика машките што биле у прв ред викале Special Gay. Сеа се надевам дека се ви е јасно. И доколку некогаш бидете во Франција, и Пласибо настапуваат не пропуштајте го тоа искуство!!! Во Франција ја имаат најголемата публика и најдобрите концерти се таму. Поздрав до сите и продолжете да ги слушате Пласибо.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.trekunited.com
MrsLupLup
ново членче
ново членче



Број на мислења : 28
Age : 32
Registration date : 2007-02-05

PLACEBO во Скопје! Empty
ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   PLACEBO во Скопје! Icon_minipostedПет Aвг 31 2007, 22:53

Karate Kid напиша:
абе седи они со си свиреа саат ипол си свиреа ама со не напраија бис беше срање! тоа е тоа што им го уништи концертот и им го уништи кејфот на фановите

Excuse me Mr, дали присуствувавте на концертот за вака жестоки зборови и коментари? Колку што знам не, така што препишани мислења не се дозволени и коректни (барем така мислам). Сите се фативте за тој бис, а никој не рече ''Браво за така добро отсвиреното и за уживанцијата што ја приредија ". Концертот беше феноменален и само ми потврди колку уствари дечките си знаат како да направат атмосфера. Воопшто не беа "дигнати" туку Молко дури и пријатно ме изненади со тоа "Дечките позади, девојките напред". Стефан е ептен секси со неговата ладнокрвност али не му замеравам, па типот е од Шведска ,а тие се познати по недружељубивоста. Се на се, концерт Фантазија и се надевам дека во ептен скоро време пак ќе дојдат. flower
Вратете се на почетокот Go down
MrsLupLup
ново членче
ново членче



Број на мислења : 28
Age : 32
Registration date : 2007-02-05

PLACEBO во Скопје! Empty
ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   PLACEBO во Скопје! Icon_minipostedПет Aвг 31 2007, 22:59

smiley Smile напиша:
ОК. Вака. Јас сум можда најголемиот фан на Пласибо (без фалење). Бев на концертот и беше најбољи!!! Значи за сите што не знаат какоф беше порано односот на Брајан (фронтменот) кон публиката јас ќе кажам дека сега беше коректен. Стефан (бас) по обичај е дигнат. Но. Сеа викате зашто не дошле на бис. Ај да ве просфетлам. Затоа што на песната Special K од публика машките што биле у прв ред викале Special Gay. Сеа се надевам дека се ви е јасно. И доколку некогаш бидете во Франција, и Пласибо настапуваат не пропуштајте го тоа искуство!!! Во Франција ја имаат најголемата публика и најдобрите концерти се таму. Поздрав до сите и продолжете да ги слушате Пласибо.
Хм.....најголем фан на Пласибо а? Ај да се видиме па да размениме пар мислења за Пласибо и за концертот и верувам дека ќе се сложиме. Да, знам дека Пласибо го даваат максимумот у Франција пошто публиката тоне со нив кога се на бина. Таму атмосферата е апсолутно најбоље! Во Скопје баш не може така, зашто сите што беа на Пласибо не значи дека ги слушаат ( иако 90 и нешто посто беа ептен верни фанови), пошто приметив ептен залутани луѓе на кои целта им беше да кажат дека биле на концерт на светско име како Пласибо! Поздрав и ги ЧЕКАМ Пласибо пак у Скопје! tongue
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





PLACEBO во Скопје! Empty
ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   PLACEBO во Скопје! Icon_miniposted

Вратете се на почетокот Go down
 
PLACEBO во Скопје!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Музика и Ноќен живот-
Отиди до: