Корчагин форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Корчагин форум


 
HomeHome  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Што читате во моментов?

Go down 
+16
MrsLupLup
ivancelovemusic
cinderella
DJ_Stole
*marija*
Karate Kid
Efi
Big_Baka
NaTaLi
vamp-girl
mala
Proof
zoko
Slash
smiley :)
Moscow_BoY
20 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
АвторПорака
Efi
верно членче
верно членче
Efi


Број на мислења : 338
Age : 30
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

Што читате во моментов? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Што читате во моментов? - Page 6 Icon_minipostedСре Мај 16 2007, 21:59

ауст трагедија 2 дел мн
е јака
Вратете се на почетокот Go down
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 30
Registration date : 2006-10-13

Што читате во моментов? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Што читате во моментов? - Page 6 Icon_minipostedСре Мај 16 2007, 23:48

Efi напиша:
ауст трагедија 2 дел мн
е јака

Хехе, човекот кој му ја продаде душата на ѓаволот... Добро дело дефинитивно...
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)


Број на мислења : 2172
Age : 31
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

Што читате во моментов? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Што читате во моментов? - Page 6 Icon_minipostedЧет Aвг 16 2007, 17:43

Јас ја завршив книгата The Happy Prince and other stories by Oscar Wilde, (тоа се приказни посветени за неговите деца и се најдобрите кои сум ги прочитала) и сеа ја читам Идиот од Достоевски, а после ја планирам Онегин.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.trekunited.com
Efi
верно членче
верно членче
Efi


Број на мислења : 338
Age : 30
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

Што читате во моментов? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Што читате во моментов? - Page 6 Icon_minipostedСаб Aвг 18 2007, 14:04

хехе знаеш дека е во стихови? Very Happy ужас болје глеј го филмот!
Вратете се на почетокот Go down
Efi
верно членче
верно членче
Efi


Број на мислења : 338
Age : 30
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

Што читате во моментов? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Што читате во моментов? - Page 6 Icon_minipostedСаб Aвг 18 2007, 14:04

Странец - албер ками 5-ти пат!!!
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 30
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Што читате во моментов? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Што читате во моментов? - Page 6 Icon_minipostedВто Aвг 28 2007, 22:12

Efi напиша:
Странец - албер ками 5-ти пат!!!

woot are u NUTS!? affraid affraid
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 30
Registration date : 2006-10-13

Што читате во моментов? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Што читате во моментов? - Page 6 Icon_minipostedСре Aвг 29 2007, 02:27

Алберт Ками, закон човек. Да живее нихилизмот !!!
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
Efi
верно членче
верно членче
Efi


Број на мислења : 338
Age : 30
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

Што читате во моментов? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Што читате во моментов? - Page 6 Icon_minipostedСре Aвг 29 2007, 15:48

Да и за него никогаш не е доволно!!!
Вратете се на почетокот Go down
richiegirl
ново членче
ново членчеБрој на мислења : 1
Age : 29
Registration date : 2009-05-31

Што читате во моментов? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Што читате во моментов? - Page 6 Icon_minipostedНед Мај 31 2009, 17:11

decki aj nekoj neka mi kaze od kade da ja simnam 13te problemi od agata kristi ili nekoj ako ja ima da mi ja prati na msn,pozz
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content

Што читате во моментов? - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Што читате во моментов?   Што читате во моментов? - Page 6 Icon_miniposted

Вратете се на почетокот Go down
 
Што читате во моментов?
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Литература-
Отиди до: