Корчагин форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Корчагин форум


 
HomeHome  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Kolku vredi ovoj kompjuter?

Go down 
АвторПорака
Ajk23
ново членче
ново членчеБрој на мислења : 2
Age : 33
Registration date : 2013-06-04

Kolku vredi ovoj kompjuter? Empty
ПишувањеПредмет: Kolku vredi ovoj kompjuter?   Kolku vredi ovoj kompjuter? Icon_minipostedВто Јун 04 2013, 22:47

Здраво. Се интересирам за продажба на мојот компјутер. Го купив за околу 50 000 денари ( Заедно со професионален печатач и звучници ). Еве ја конфигурацијата. Не сум воопшто задоволен од графичката, а баш си имам хоби да играм.
Модел: Dell Inspiron ONE2310 ( Компјутерот нема куќиште се е во мониторот а има и Touch Screen )
Процесор : Intel (R) Pentium (R) P6100 2.00GHz
РАМ: 4.00 GB
64-bit Оперативен систем ( Windows 7 со оригинална лиценса )
Графичка : Intel (R) Graphics (Ова е интегриран чип односно не е баш графичка картичка па не ни чини за игри.)
Хард диск : 500 GB
Отприлика е стар 2 години и е во добра состојба.


Последната промена е направена од Ajk23 на Вто Јун 04 2013, 22:49. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Ajk23
ново членче
ново членчеБрој на мислења : 2
Age : 33
Registration date : 2013-06-04

Kolku vredi ovoj kompjuter? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kolku vredi ovoj kompjuter?   Kolku vredi ovoj kompjuter? Icon_minipostedВто Јун 04 2013, 22:48

И ако е некој заентересиран нека пиши.
Вратете се на почетокот Go down
 
Kolku vredi ovoj kompjuter?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Хардвер-
Отиди до: