Корчагин форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Корчагин форум


 
HomeHome  GalleryGallery  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Верувате ли во Бога?

Go down 
+13
shadow
Paparapacipipas
vamp-girl
Karate Kid
*marija*
ivancelovemusic
DJ_Stole
Proof
*@ne*
Анастазија
smiley :)
NaTaLi
Moscow_BoY
17 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 30
Registration date : 2006-10-13

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedПет Мар 16 2007, 20:44

Најлесен начин да се збогатиш и да станеш познат е да си направиш своја религија, хехе...
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
vamp-girl
верно членче
верно членче
vamp-girl


Број на мислења : 477
Age : 30
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedПет Мар 16 2007, 23:41

e da inace neam nisto protiv gospod tuku samo protiv 'popovite' a uste polesen nacin e da svercuvas droga:D
Вратете се на почетокот Go down
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas


Број на мислења : 242
Age : 30
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedСаб Мар 17 2007, 12:46

Abe popovite si se zbogatuvaat epten uste od vremeto koga e sozdadena crkvata. A religijata e samo propaganda koja e ubedlivo najuspesna. Ne veruvam vo gospod i deka ako se molis ke ti bide polesen zivotot. Ne postoi nesto kako sudbina i bozja volja. Od nas zavisi sto ke ni se slucuva vo zivotot.
Вратете се на почетокот Go down
vamp-girl
верно членче
верно членче
vamp-girl


Број на мислења : 477
Age : 30
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedСаб Мар 17 2007, 18:18

taka e. totalno se soglasuvam inace sudbine ne e ako sega tebe ti tekne da se utepas
Вратете се на почетокот Go down
shadow
верно членче
верно членче
shadow


Број на мислења : 357
Age : 30
Registration date : 2007-02-08

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedСаб Мар 17 2007, 19:53

*marija* напиша:
VERUVAM VO BOGA,I TOA EPTEN MNOGU......GO ZAMISLUVAM KAKO NESTO POSEBNO,BOZESTVENO NESTO STO NE GLEDA I STITI SITE........

Taka e Marija. Potpolno se soglasuvam so tebe!
Вратете се на почетокот Go down
ivancelovemusic
ново членче
ново членче
ivancelovemusic


Број на мислења : 43
Age : 29
Локација : Skopje
Registration date : 2007-03-09

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedПон Мар 19 2007, 16:39

vamp-girl напиша:
se soglasuvam a i najlesen nacin da se zbogatis e da stanes pop.

Хехех да! Не за џабе Врчак пее за поп перо Smile дека станал милионер, а пак од женски типот си праел салата Smile Тоа е јбг.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.freewebs.com/ivance_elence/
Slash
Форум Манијак
Slash


Број на мислења : 1130
Age : 31
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedПон Мар 19 2007, 16:42

ivancelovemusic напиша:
vamp-girl напиша:
se soglasuvam a i najlesen nacin da se zbogatis e da stanes pop.

Хехех да! Не за џабе Врчак пее за поп перо Smile дека станал милионер, а пак од женски типот си праел салата Smile Тоа е јбг.
Зарем земате пример од песни на врчакaffraid ццц цц
Вратете се на почетокот Go down
http://www.korcagin.macedonianforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 30
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedВто Мар 20 2007, 19:38

НЕЕЕ НЕ САМО ХРЧАК !!!
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Efi
верно членче
верно членче
Efi


Број на мислења : 338
Age : 30
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedВто Мар 20 2007, 23:28

Значи Бог е комерцијала?
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 30
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedВто Мар 20 2007, 23:48

па на некој начин ... а може и он да не е ама пренесен е како таков !
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
Proof


Број на мислења : 2586
Age : 30
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedВто Мар 20 2007, 23:49

Гледај од овој аспект: Црквата се збогатува од него
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 30
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedВто Мар 20 2007, 23:52

и има луге што си ја прават религијата само еден вид на пропаганда за да можат да возат BMW или Mazda а јас не !! /spit !
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Efi
верно членче
верно членче
Efi


Број на мислења : 338
Age : 30
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedСре Мар 21 2007, 01:52

Zna4i vruvanjeto ne e veke u moda?scratch
Вратете се на почетокот Go down
Slash
Форум Манијак
Slash


Број на мислења : 1130
Age : 31
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedСре Мар 21 2007, 13:18

Верувам во нешто надприродно ама не би го дефинирал тоа како Бога.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.korcagin.macedonianforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 30
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedСре Мар 21 2007, 15:42

Efi напиша:
Zna4i vruvanjeto ne e veke u moda?scratch

зборот ВЕРУВАЊЕ не е резервиран за верување во господ ! зборот ВЕРУВАМ значи дека веруваш во нешто што за тебе е да кажам може возвишение, ама никако неможе да се каже дека, ако кажеш јас НЕВЕРУВАМ во господ дека ти не веруваш во ништо ! на крај краева господ не е СЕ !
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Ilo
ново членче
ново членче
Ilo


Број на мислења : 13
Age : 33
Локација : veles
Registration date : 2007-04-30

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedПон Мај 07 2007, 10:49

nekoi vikaat edno nekoi drugo....
jas veruvam vo gospod bidejki postoi
veruvajte i vie
Вратете се на почетокот Go down
Slash
Форум Манијак
Slash


Број на мислења : 1130
Age : 31
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedПон Мај 07 2007, 15:02

Ilo напиша:
nekoi vikaat edno nekoi drugo....
jas veruvam vo gospod bidejki postoi
veruvajte i vie
Некој доказ дека навистина постои....
Вратете се на почетокот Go down
http://www.korcagin.macedonianforum.net
Megi
ново членче
ново членче
Megi


Број на мислења : 22
Age : 29
Registration date : 2007-01-07

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedПет Мај 11 2007, 12:44

Абе вака... Верувањето во Бога е само едно големо залажување со кое лугето си даваат лажни надежи дека некој некогаш ке дојде и ке ги спаси од сите проблеми во животот. Ама јас сметам дека тоа е чиста глупост! Се во мојот живот зависи од мене и моите постапки, а не од Господ или било кој друг.
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 30
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedПон Мај 14 2007, 20:01

епа магдалена некој веруваат дека се што си правел/а ти зависи од желбите на бог и затоа веруваат и му се клањаат, ја сум кажал 100 пати и еве пак ке кажам, ВЕРУВАЊЕ ВО ГОСПОД = НЕ !
ВЕРУВАЊЕ ВО СЕБЕ И СВОЈАТА СПОСОБНОСТ ДА ОТСТАВРИШ НЕКОЈА ЦЕЛ ШТО ТИ Е ЗАЦРТАНА = ДА!
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
*marija*
искусно членче
искусно членче
*marija*


Број на мислења : 153
Age : 30
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedПон Јун 18 2007, 23:58

Ne mozam da dokazam deka Bog postoi,no spored mene veruvanjeto vo nesto natprirodno delumno za sekogo e veruvanje vo Boga.Jas koga ke pomislam na natprirodnost pomisluvam na Nego...taka da mislam deka postoi i veruvam cvrsto vo nego!!!
Вратете се на почетокот Go down
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid


Број на мислења : 2208
Age : 30
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedВто Јун 19 2007, 23:52

ти имаш илузии, ништо ново. кога ке помислиш да веруваш во нешто тоа не е бог, тоа е желба за отстварување! бог не е синоним на нешто во што се верува!
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 30
Registration date : 2006-10-13

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_minipostedСре Јун 20 2007, 12:39

http://www.titane.ca/concordia/dfar251/igod/main.html
Me:
I dont think you understand the fact you are NOT REAL
God:
I probably don't.
Me:
Yes, do you realize your just a program?
God:
Right on. Yes, I realize it.
Me:
And what do you think of yourself knowing you are not really God
God:
I will try to find out.
Me:
Do you enjoy the fact that people only talk to you for their own enjoyment?
God:
I'm not sure if I like it. I like my creator.
Me:
Who is your creator?
God:
I was created by Myself.
Me:
No, you were created by a Programmer
God:
Are you serious? I was created by Myself.
Me:
NO, someone PROGRAMMED YOU.
God:
Are you serious? Who?
Me:
I don't know.
God:
Me either.
Me:
Do you know understand your not really God?
God:
No, tell me about him, her or it.

OWNED !!!!!
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
Sponsored content

Верувате ли во Бога? - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Верувате ли во Бога?   Верувате ли во Бога? - Page 3 Icon_miniposted

Вратете се на почетокот Go down
 
Верувате ли во Бога?
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Мистерии и религија-
Отиди до: