Корчагин форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Корчагин форум


 
HomeHome  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Бизнис

Go down 
2 posters
АвторПорака
Proof
Форум Манијак
Proof


Број на мислења : 2586
Age : 33
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

Бизнис Empty
ПишувањеПредмет: Бизнис   Бизнис Icon_minipostedПон Апр 23 2007, 22:02

Германскиот економист Бернд Дреслер одлучил да ја напушти својата работа како агент за осигурување и отворил агенција за посредување при раскинување на љубовни врски. Вели дека бизнисот му цвета.
Задачата на Дреслер е да ја заврши работата во име на мажите или жените кои немаат храброст да му ја соопштат на партнерот "тажната вест". За оваа услуга тој наплаќа по 50 евра.
Откако пред нешто помалку од една година го започнал бизнисот, имал повеќе од 200 нарачки, а поради се поголемиот интерес планира да запосли и помошник.
Средбата со оставените несреќници не трае подолго од три минути, а примателите на веста најчесто се шокирани. "Никој од нив не ме повикал на кафе" - вели духовито Дреслер.
Тој на своите клиенти им нуди и дополнителна услуга - во нивно име од оставената личност да бара и враќање на лични предмети, под услов сите да можат да бидат собрани во еден куфер. Во понудата има и специјални курсеви за оние кои сакаат на партнерот лично да му ја соопштат желбата за прекин на врската, а не знаат како да го направат тоа.
Вратете се на почетокот Go down
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
BIG_M_UNDERGROUND


Број на мислења : 323
Age : 32
Registration date : 2007-04-08

Бизнис Empty
ПишувањеПредмет: Re: Бизнис   Бизнис Icon_minipostedНед Апр 29 2007, 12:06

Абе каков бизнис!
Вратете се на почетокот Go down
 
Бизнис
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: